ІНФОРМАЦИЯ ДЛЯ АВТОРІВ

To authors:

 You can publish your scientific papers completely free. Deadline is 30 of March 2025. Send your suggestions to e-mail remediivf@ukr.net

Sincerely Volodymyr Doshchechkyn

 

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ СТАТЕЙ ДЛЯ ПУБЛІКАЦІЇ У АЛЬМАНАХУ «ВІЗУАЛІЗАЦІЯ У РЕПРОДУКТИВНІЙ МЕДИЦИНІ, ФІЗІОЛОГІЇ ТА БІОЛОГІЇ»

1. РЕДАКЦІЙНА ЕТИКА І КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ

Стаття повинна мати візу керівника та супроводжуватись офіційним напрямом від установи, в якій виконано роботу (завантажити бланк направлення - MS Word .doc). У напрямку слід зазначити, чи стаття є фрагментом дисертаційної роботи.

Стаття має бути підписана всіма авторами.

Не можливо направляти до редакції роботи, опубліковані або раніше спрямовані на публікацію в інших виданнях.

При поданні рукопису автори несуть відповідальність за розкриття своїх фінансових та інших конфліктних інтересів, здатних вплинути на їхню роботу.

За наявності спонсорів автори повинні вказати їх роль у визначенні структури дослідження, збиранні, аналізі та інтерпретації даних, а також ухваленні рішення опублікувати отримані результати. Якщо джерела фінансування не брали участь у подібних діях, це також слід зазначити в бланку напряму, що додається (див. вище).

Поінформована згода.

Забороняється публікувати будь-яку інформацію, що дозволяє ідентифікувати хворого (вказувати його ім'я, ініціали, номери історій хвороби на фотографіях, при складанні письмових описів та родоводів), за винятком тих випадків, коли вона представляє велику наукову цінність та хворий (його батьки чи опікуни) дав на це поінформована письмова згода. При отриманні згоди про це слід повідомляти у статті, що публікується.

Права людини та тварин.

Якщо у статті є опис експериментів на людині, необхідно вказати, чи відповідали вони етичним стандартам Комітету з експериментів на людині (що входить до складу установи, в якій виконувалася робота, або регіональної) або Гельсінської декларації 1975 р. та її переглянутого варіанту 2000 р.

При викладанні експериментів на тваринах слід зазначити, чи відповідало зміст та використання лабораторних тварин правилам, прийнятим в установі, рекомендаціям національної ради з досліджень, національних законів.

Автор відповідає за правильність бібліографічних даних.

2. Редакція залишає за собою право скорочувати та редагувати прийняті роботи. Датою реєстрації статті вважається час надходження остаточного (переробленого відповідно до зауважень редколегії або рецензента) варіанта статті.

3. Плата за публікацію рукописів не стягується.

4. ВІДПРАВЛЕННЯ СТАТТІВ

здійснюється за адресою imagingjrp@gmail.com

Для надсилання статті потрібно підготувати такі файли:

текст статті у форматі Microsoft Word (файл doc, docx, rtf);

Малюнки окремими файлами (всі малюнки однією архівною папкою zip чи rar);

Відскановану форму спрямування з візою керівника (файл pdf).

5. ВИМОГИ ДО МАЛЮНКІВ

Малюнки додаються окремими файлами у форматі TIFF, JPEG або PNG. Ілюстрації, створені або оброблені засобами Microsoft Office (у програмах WORD, POWER POINT), прикладаються файлом відповідного формату (файли doc, docx, ppt). Кожен файл названо за номером малюнка (наприклад: Рис-1, Рис-2a, Рис-2b і т.д.). Для надсилання через систему електронної редакції всі файли малюнків поєднуються в одну архівну папку zip або rar.

У тексті статті підписи до малюнків та фотографій групуються разом наприкінці статті. Кожен малюнок повинен мати загальний заголовок та розшифровку всіх скорочень. У підписах до графіків вказуються позначення по осях абсцис та ординат та одиниці виміру, наводяться пояснення щодо кожної кривої. У підписах до мікрофотографій вказуються метод забарвлення та збільшення.

Усі ілюстрації мають бути високої якості. Фотографії повинні мати достатню роздільну здатність, а цифрові та літерні позначення повинні добре читатись при тому розмірі, в якому ілюстрація буде надрукована в журналі.

6. ВИМОГИ ДО ТЕКСТУ СТАТТІ

Стаття повинна бути надрукована шрифтом Times New Roman або Arial, розмір шрифту 14, з 1,5 інтервалом між рядками, всі поля, крім лівого шириною 2 см, ліве поле 3 см. Усі сторінки повинні бути пронумеровані. Автоматичне перенесення слів не можна використовувати.

ОБСЯГ статей не повинен перевищувати 18 сторінок (включаючи ілюстрації, таблиці, резюме та список літератури), рецензій та інформаційних повідомлень – 3 сторінок.

ТИТУЛЬНЕ ЛИСТ має містити: 1) назву статті; 2) ініціали та прізвище автора; 3) повне найменування установи, в якій працює автор, у називному відмінку з обов'язковим зазначенням статусу організації (абревіатура перед назвою) та відомчої належності; 4) повна адреса установи, місто, країну, поштовий індекс.

Якщо авторів кілька, у кожного прізвища та відповідної установи проставляється цифровий індекс. Якщо всі автори статті працюють в одній установі, вказувати місце роботи кожного автора не потрібно окремо.

Цей блок інформації має бути представлений як російською, так і англійською мовами. Прізвища авторів рекомендується транслітерувати так само, як у попередніх публікаціях або за системою BSI (British Standards Institution), див. http://ua.translit.net/?account=bsi. Щодо організації(й) необхідно, щоб було вказано офіційно прийнятий англійський варіант найменування.

На окремій сторінці вказуються додаткові відомості про кожного автора, необхідних обробки журналу в Російському індексі наукового цитування: П.І.Б. повністю російською мовою та в транслітерації, e-mail, поштова адреса організації для контактів з авторами статті (можна одна на всіх авторів). Для кореспонденції вказати координати відповідального автора (адреса електронної пошти; номер мобільного телефону для редакції).

Зразок титульного листа:

Візуалізація в гінекології (ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)

Торгонська Н.Б.

Клініка Ремеді,Україна, м.Одеса, вул. Канатна 130А; 650031, remedicenter@gmail.com

Visualisation in gynaecology (A REVIEW)

Torgonska N.B.

Remedi Clinic, Kanatnaya st.130A, Odessa, Ukraine 65031, e-mail address

Подальший ПЛАН ПОБУДУВАННЯ оригінальних статей має бути наступним: резюме та ключові слова (російською та англійською мовами), коротке введення, що відображає стан питання до моменту написання статті, мета цього дослідження, матеріал та методи, результати та обговорення, висновки щодо пунктів або висновків, Список цитованої літератури.

Виклад статті має бути ясним, стислим, без довгих історичних вступів та повторень.

Рукопис може супроводжувати словник термінів (неясних, здатних викликати у читача труднощі під час прочитання).

Крім загальноприйнятих скорочень одиниць виміру, фізичних, хімічних та математичних величин і термінів (наприклад, ДНК), допускаються абревіатури словосполучень, які часто повторюються в тексті. Усі буквені позначення, що вводяться автором, і абревіатури повинні бути розшифровані в тексті при їх першій згадці. Не допускаються скорочення простих слів, навіть якщо часто повторюються.

Дози лікарських засобів, одиниці виміру та інші чисельні величини мають бути зазначені у системі СІ.

7. АВТОРСЬКІ РЕЗЮМЕ (анотації)

Авторське резюме до статті є основним джерелом інформації для вітчизняних та зарубіжних інформаційних систем та баз даних, що індексують журнал. Необхідність короткого і водночас якісного відображення змісту статті продиктована низкою умов. Саме резюме є візитівкою наукової роботи – на підставі цього розділу статті редакторами журналу приймається рішення про доцільність її передачі на рецензування. Після публікації статті прочитання резюме обмежується більшість читачів (за деякими оцінками, до 95%). Читачеві має бути зрозуміла суть дослідження та необхідність звернення до повного тексту статті для отримання більш докладної інформації, що його цікавить.

Обсяг тексту авторського резюме визначається змістом публікації (обсягом відомостей, їхньою науковою цінністю та/або практичним значенням) та має бути в межах 200-250 слів.

Структуроване резюме

Структуроване авторське резюме є обов'язковим елементом статті, що містить результати наукового дослідження, експериментального, квазіекспериментального або заснованого на систематичному аналізі та узагальненні раніше отриманих емпіричних даних. Це один із ключових розділів наукової статті. Структуровані резюме, на противагу звичайним, більш інформативні, зручніші для читання, можливо, краще запам'ятовуються. Крім того, структуроване резюме дозволяє більш ефективно подати статтю та підвищує її «видимість» у міжнародних базах даних, що багато в чому визначає її подальшу цитованість.

Структуроване резюме має включати чотири обов'язкові розділи, що відображають хронологічний порядок проведення дослідження: Мета, Методи, Результати та Висновки.

МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ – розділ повинен містити опис головної (первинної, основної) мети дослідження, дослідницького питання, вирішення якого вимагало проведення дослідження. Причому опис мети має бути гранично конкретним і зводитися до порівняння «всього з усіма».

приклади.

 

1. МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ: оцінити ефективність індукції суперовуляції в протоколах з мінідозами агоністів ГнРГ у пацієнток з низьким фолікулярним резервом.

2. МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ: порівняти дані морфологічної оцінки ембріонів та результати ПГС.

 3.МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ: оцінити ефективність терапевтичного плазмаферезу в комплексному лікуванні пацієнток з перитонеальною формою ендометріозу, безпліддям та точковими мутаціями в гені NAT2.

МЕТОДИ – цей розділ інструкції повинен містити коротку інформацію: 1) про об'єкти дослідження (здорові, хворі, дані), 2) про наявність групи порівняння, 3) критерії включення до порівнюваних груп, 4) про наявність та характеристики втручання, 5) про місце проведення дослідження 6) та його тривалості; 7) про результати (параметри оцінки результату дослідження, що відповідає його головній меті) з 8) описом способів їх оцінки. Необхідність згадування у тексті використаних статистичних програм та статистичних критеріїв визначатиметься редакцією в індивідуальному порядку.

приклади.

МЕТОДИ: до дослідження включено 92 пацієнтки, у яких проведено ретроспективний аналіз результатів ЕКЗ та ЕКО/ІКСІ з низьким фолікулярним резервом. Групу порівняння (II-група) склали 44 пацієнтки із застосуванням антагоністів ГнРГ.

МЕТОДИ: у дослідження включено 54 пацієнтки, яким після рандомізації лапароскопічним доступом була виконана гістеректомія зі збереженням яєчників у поєднанні з тубектомією або без неї. 1-ю групу склали 29 пацієнток з тубектомією, 2-ю групу склали 25 пацієнток без тубектомії. Двічі, на догоспітальному етапі і через 3-4 місяці після операції, пацієнткам проводилося обстеження на рівень АМГ, ЛГ, ФСГ, естрадіолу і тестостерону, ультразвукове дослідження органів малого тазу, анкетування опитувальником SF-36 і візуальної аналогової шкалою оцінки болю. .

МЕТОДИ: обстежено 116 сімейних пар, яким проводився ПГС по 5, 7, 10 хромосом методом FISH. Зустрічені в ембріонів хромосомі аномалії розділили на дві групи: сублетальні та летальні. Проаналізовано 688 ембріонів відмінної, гарної та поганої якості, виходячи з морфологічної оцінки, та для кожної групи проведено ПГС.

РЕЗУЛЬТАТИ – розділ повинен містити короткий опис об'єктів дослідження (кількість включених у дослідження, які завершили його, найбільш суттєві характеристики учасників) з оцінкою результатів дослідження, що належать до його мети. Допускається уявлення результатів дослідження в обмеженій кількості підгруп (не більше 2-3), сформованих, наприклад, з урахуванням статі, віку, важливих характеристик хвороби. За наявності даних про небажані явища, пов'язані з медичним втручанням, їхня згадка обов'язкова. Результати статистичного аналізу (величина р) мають бути представлені з точністю до третього знака після коми. При аналізі багатокритеріальних взаємозв'язків (найпростіший варіант – одна залежна змінна та кілька незалежних) подання результатів багатофакторного аналізу є обов'язковим.

приклад.

РЕЗУЛЬТАТИ: частота настання вагітності в природному циклі після терапії а-ГнРГ порівнянна з пацієнтками, які не отримували післяопераційну гормономодулюючу терапію - 8 (3,5%), p<0,05. Однак частота невиношування вагітності серед пацієнток без післяопераційної терапії втричі вища, ніж у групі хворих, які отримували терапію а-ГнРГ, 7 (3%) проти 3 (1,3%) відповідно p<0,05. У 94 (41%) хворих у зв'язку з рецидивом НГЕ була виконана "secondlook" лапароскопія. Загальний бал R-AFS при повторній лапароскопії становив 43,76Ѓ2,18, p<0,05, і в півтора рази перевищував загальний бал, розрахований при первинній лапароскопії. Відзначено зменшення інтенсивності больового синдрому в 3 рази через 6 місяців після курсу терапії а-ГнРГ.

ВИСНОВКИ – коротке (1-3 пропозиції) узагальнення результатів дослідження, які стосуються його головної (первинної) мети. Авторам слід уникати надмірних узагальнень та дотримуватись балансу в оцінці позитивних та негативних ефектів втручання.

Приклад.

ВИСНОВКИ: визначення у крові вмісту LIF та експресії LIF, LIF-Rα, SOCS1 у поверхневому епітелії та епітелії залоз еутопічного ендометрію перед призначенням лікування у хворих на безпліддя трубного походження можуть бути додатковими показниками в оцінці фертильності та ефективності лікування.

Загальний обсяг структурованого резюме не повинен перевищувати 250 слів. Необхідність збільшення обсягу резюме розглядатиметься в індивідуальному порядку. У тексті резюме не повинно бути торговельної найменування засобу медичного призначення.

Рандомізоване дослідження

Резюме статті, що містить результати рандомізованого дослідження, має бути підготовлене з урахуванням рекомендацій групи CONSORT та містити наступні розділи:

- ДИЗАЙН дослідження

- МЕТОДИ

учасники дослідження

опис втручання

мета чи гіпотеза дослідження

результати

опис процедури рандомізації

опис процедури маскування (якщо така проводилася)

- РЕЗУЛЬТАТИ

вказівка числа рандомізованих

вказівка числа учасників, дані яких включені до аналізу

аналіз результатів, що відносяться до первинної кінцевої точки дослідження

аналіз небажаних ефектів

- ВИСНОВКИ

- Номер дослідження (при реєстрації, наприклад, на clinicaltrials.com)

- Джерело фінансування

Систематичний огляд

Резюме статті, що містить результати систематичного огляду, має бути підготовлене з урахуванням рекомендацій групи PRISMA (для огляду рандомізованих досліджень) та містити наступні розділи:

- Мета дослідження

- МЕТОДИ

критерії включення досліджень

джерела інформації

методи оцінки систематичної помилки

- РЕЗУЛЬТАТИ

опис релевантних досліджень

узагальнення їх результатів

опис ефекту з аналізом чутливості

- ОБГОВОРЕННЯ

аналіз сильних та слабких сторін отриманого доказу (узгодженість, точність, узагальнюваність, ризик систематичної помилки)

інтерпретація результату

- Джерело фінансування

- номер дослідження (при реєстрації, наприклад, на clinicaltrials.com).

Неструктуроване резюме

При написанні несистематичного огляду, описі клінічного випадку чи серії спостережень, підготовці публікації, що містить думку автора, текст статті має бути резюмований у форматі неструктурованого резюме. Однак і в цьому випадку, авторам слід дотримуватися порядку оповідання, слідуючи постановки питання до засобів і результатів його вирішення. Обсяг неструктурованого резюме не повинен перевищувати 150 слів.

Приклад.

У цьому огляді розглянуто інформативність ряду потенційних біомаркерів у діагностиці зовнішнього генітального ендометріозу, у тому числі проаналізовано перспективи вивчення протеомного та метаболомного профілів різних біологічних рідин/тканин у цієї категорії хворих. Вивчення молекулярних механізмів, відповідальних за розвиток ендометріозу, дозволить не тільки виявити захворювання на ранній доклінічній стадії, а й відкриє нові шляхи розуміння патогенезу захворювання.

Ключові слова повинні відображати основний зміст статті, по можливості не повторювати терміни назви, використовувати терміни з тексту статті, а також терміни, що визначають предметну область і включають інші важливі поняття, які дозволять полегшити та розширити можливості знаходження статті засобами інформаційно-пошукової системи.

8. ОФОРМЛЕННЯ ТАБЛИЦЬ: необхідно позначити номер таблиці та її назву. Скорочення слів у таблицях не допускаються. Усі цифри в таблицях повинні відповідати цифрам у тексті та обов'язково мають бути оброблені статистично. Таблиці можна давати в тексті, не виносячи окремі сторінки.

9. БІБЛІОГРАФІЧНІ СПИСКИ складаються з урахуванням "Єдиних вимог до рукописів, що подаються в біомедичні журнали" Міжнародного комітету редакторів медичних журналів (Uniform Requirements for Manuscripts Submitted to Biomedical Journals). Правильне опис використовуваних джерел у списках літератури є запорукою того, що цитована публікація буде врахована в оцінці публікацій її авторів та організацій, де вони працюють.

В оригінальних статтях допускається цитувати не більше 30 джерел, в оглядах літератури — не більше 60, у лекціях та інших матеріалах — до 15. Бібліографія повинна містити крім основних робіт публікації за останні 5 років.

У списку літератури всі роботи перераховуються в порядку їхнього цитування. Бібліографічні посилання у тексті статті даються цифрою у квадратних дужках.

Посилання на неопубліковані роботи не допускаються.

За новими правилами, що враховують вимоги таких міжнародних систем цитування як Web of Science та Scopus, бібліографічні списки (References) входять до англомовного блоку статті і, відповідно, мають надаватися не лише мовою оригіналу, а й латиницею (романським алфавітом).

Для передачі бібліографічних даних до індексів цитування та приєднання журналу до міжнародної системи DOI-CrossRef змінюється оформлення пристатейних списків літератури.

Бібліографічні джерела повинні оформлятися у вигляді триколонної таблиці. У першому стовпці – порядковий номер джерела як його згадування у тексті статті. У другому стовпці – бібліографічний опис джерел для публікації в друкованій російськомовній версії журналу, у третьому – бібліографічний опис, призначений для вивантаження в міжнародне

 

Література

References

1

Белая Ж.Е., Рожинская Л.Я., Мельниченко Г.А., Ситкин И.И., Дзеранова Л.К., Марова Е.И., Вакс В.В., Воронцов А.В., Ильин А.В., Колесникова Г.С., Дедов И.И. Роль градиента пролактина и АКТГ/пролактин-нормализованного отношения для повышения чувствительности и специфичности селективного забора крови из нижних каменистых синусов для дифференциальной диагностики АКТГ-зависимого гиперкортицизма. Проблемы эндокринологии.2013;59(4):3-10. doi:10.14341/probl20135943-10.

Belaia Z, Rozhinskaia L, Mel'nichenko G, Sitkin I, Dzeranova L, Marova E, Vaks V, Vorontsov A, Il'in A, Kolesnikova G, Dedov I. The role of prolactin gradient and normalized ACTH/prolactin ratio in the improvement of sensitivity and specificity of selective blood sampling from inferior petrosal sinuses for differential diagnostics of ACTH-dependent hypercorticism. Problemy endokrinologii.2013;59(4):3-10. (In Russ.). doi:10.14341/probl20135943-10.

2

Matsumoto K, Nakamaru M, Obara H, Hayashi S, Harada H, Kitajima M, Shirasugi N, Nouga K. Surgical Strategy for Abdominal Aortic Aneurysm with Concurrent Symptomatic Malignancy. World Journal of Surgery. 1999;23(3):248-251. doi:10.1007/pl00013189.

Matsumoto K, Nakamaru M, Obara H, Hayashi S, Harada H, Kitajima M, Shirasugi N, Nouga K. Surgical Strategy for Abdominal Aortic Aneurysm with Concurrent Symptomatic Malignancy. World Journal of Surgery. 1999;23(3):248-251. doi:10.1007/pl00013189.


Всі посилання на журнальні публикації повинні мати DOI (Digital Object Identifier, унікальний цифровий ідентифікатор статті у системі CrossRef). Перевіряти наявність DOI статті слід на сайтіhttp://search.crossref.org/или https://www.citethisforme.com. Для отримання DOI потрібно ввести в пошуковий рядок назву статті англійською мовою. Останній сайт, окрім DOI, автоматично генерує правильно оформлене бібліографічне написання статті англійською мовою в стилі цитування AMA. Переважна більшість зарубіжних журнальних статей та багато російськомовних статей, опублікованих після 2013 року, зареєстровані в системі CrossRef і мають унікальний DOI.

Правила підготовки бібліографічних описів (References) російськомовних джерел для вивантаження у міжнародні індекси цитування.

1. Журнальні статті.

Прізвища та ініціали всіх авторів на латиниці та назву статті англійською мовою слід наводити так, як вони наведені в оригінальній публікації. Далі слідує назва російськомовного журналу в транслітерації (транслітерація - передача російського слова літерами латинського алфавіту) в стандарті BSI (автоматично транслітерація в стандарті BSI проводиться на сторінці http://ua.translit.net/?account=bsi , далі йдуть вихідні дані - рік , тому, номер, сторінки У круглі дужки поміщають мову публікації (In Russ.) Наприкінці бібліографічного опису поміщають DOI статті, якщо така є.

Belaia Z, Rozhinskaia L, Mel'nichenko G, Sitkin I, Dzeranova L, Marova E, Vaks V, Vorontsov A, Il'in A, Kolesnikova G, Dedov I. Improvement sensitivity and specificity of selective blood sampling from inferior petrosal sinuses for differential diagnostics of ACTH-dependent hypercorticism.Problemy endokrinologii. 2013; 59 (4): 3-10. (In Russ.). doi:10.14341/probl20135943-10.

Не слід посилатися на журнальні статті, публікації яких не містять перекладу назви англійською мовою.

Не допускаються посилання на дисертації, автореферати та матеріали, опубліковані у різних збірниках конференцій, з'їздів тощо.

2. Всі інші джерела наводяться на латиниці з використанням транслітерації у стандарті BSI зі збереженням стильового оформлення російськомовного джерела. У круглі дужки поміщають мову публікації (In Russ.). Наприклад: Gilyarevskii S.R. Міокардіти: современние підкроди до diagnostike і lecheniyu. M.: Media Sfera; 2008. (In Russ.).

Оформлення бібліографії як українських, так і зарубіжних джерел має бути засноване на стилі Ванкуверу у версії AMA (AMA style, http://www.amamanualofstyle.com).

 

 

Приклади оформлення різних варіантів бібліографічних описів:

Вид источника

Русскоязычный

Зарубежный

Стандартная журнальная статья

Белая Ж.Е., Рожинская Л.Я., Мельниченко Г.А., Ситкин И.И., Дзеранова Л.К., Марова Е.И., Вакс В.В., Воронцов А.В., Ильин А.В., Колесникова Г.С., Дедов И.И. Роль градиента пролактина и АКТГ/пролактин-нормализованного отношения для повышения чувствительности и специфичности селективного забора крови из нижних каменистых синусов для дифференциальной диагностики АКТГ-зависимого гиперкортицизма. Проблемы эндокринологии.2013;59(4):3-10. doi:10.14341/probl20135943-10.

Vega K. Heart Transplantation Is Associated with an Increased Risk for Pancreaticobiliary Disease. Annals of Internal Medicine.1996;124(11):980. doi:10.7326/0003-4819-124-11-199606010-00005.

Статья в номере с приложением

Самсонов С.Н., Петрова П.Г., Соколов В.Д., Стрекаловская А.А., Макаров Г.А., Иванов К.И. Гелиогеофизическая возмущенность и обострения сердечно-сосудистых заболеваний. Журнал неврологии и психиатрии им. С.С. Корсакова. 2005;(14)(прил. Инсульт):18-22.

Crinò L, Cappuzzo F. Present and future treatment of advanced non–small cell lung cancer. Seminars in Oncology. 2002;29(3)(suppl 9):9-16. doi:10.1053/sonc.2002.34266.

Книга (авторы)

Гиляревский С.Р. Миокардиты: современные подходы к диагностике и лечению. М.: Медиа Сфера; 2008.

Ringsven MK, Bond D. Gerontology and leadership skills for nurses. 2nd ed. Albany (NY): Delmar Publishers; 1996.

Книга (под ред.)

На всю книгу: 
Инфекции, передаваемые половым путем. Под ред. Аковбяна В.А, Прохоренкова В.И., Соколовского Е.В. М.: Издательство Медиа Сфера; 2007.

На часть в книге: 
Инфекции, передаваемые половым путем. Под ред. Аковбяна В.А, Прохоренкова В.И., Соколовского Е.В. М.: Издательство Медиа Сфера; 2007:11-33.

На всю книгу: 
Norman IJ, Redfern SJ, eds. Mental health care for elderly people. New York: Churchill Livingstone; 1996.

На часть в книге
Lewinsohn P. Depression in adolescents. In: Gottlib IH, Hammen CL, eds. Handbook of Depression. New York, NY: Guilford Press; 2002:541-553.

Юридические материалы 

 

 

Патент
(Допускается цитирование только при наличии в открытом доступе в Интернете)

Патент Украины на изобретение №2193864/ 10.12.02. Бюл. №34. Газазян М.Г., Пономарева Н.А., Иванова О.Ю. Способ ранней диагностики вторичной плацентарной недостаточности. Доступно по:http://www.ntpo.com/patents_medicine/medicine_1/me.... Ссылка активна на 12.12.2014.

Rabiner RA, Hare BA, inventors; OmniSonics Medical Technologies Inc, assignee. Apparatus for removing plaque from blood vessels using ultrasonic energy. US patent 6,866,670. March 15, 2005.

Медиа и электронные материалы

Протокол исследования больных с нарушениями сна [архив]. Доступно по: http://sleepmed.ru/protissl.zip. Ссылка активна на 12.12.2014.

Hormone replacement therapy [audio]. National Public Radio. August 5, 2002. Available at:http://www.npr.org/templates/story/story.php?story.... Accessed March 4, 2004.

Журнальная статья в электронном формате

Полуэктов М.Г. Первичные и вторичные инсомнии и расстройства дыхания во сне. Журнал неврологии и психиатрии им. С.С. Корсакова. 2011;111(9)(2):10-18. Доступно по:http://www.mediasphera.ru/journals/korsakov/detail.... Ссылка активна на 12.12.2014.

Duchin JS. Can preparedness for biological terrorism save us from pertussis? Arch Pediatr Adolesc Med. 2004;158(2):106-107. Available at: http://archpedi.ama-assn.org/cgi/content/full/158/.... Accessed June 1, 2004.